انجام پروژه مهندسی شیمی

رشته مهندسی شیمی

انجام پروژه  مهندسی شیمی برای دانشجویان این رشته تخصص تیم مهندسی شیمی شریف پروژه میباشد. مهندسی شیمی یکی از رشته های پرکاربرد در صنعت است. این رشته شامل گرایش های متفاوتی ازجمله نفت و گاز، صنایع غذایی، طراحی فرایند، جداسازی، پلیمر، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی محیط زیست است. گرایش های متفاوت این رشته، قدرت انتخاب دانشجو برای ادامه تحصیل در زمینه مورد علاقه خود را به همراه دارد.

انجام پروژه مهندسی شیمی

انجام پروژه مهندسی شیمی

برخلاف اسم این رشته تحصیل دانشجوی مهندسی شیمی فقط محدود به دروس مربوط به شیمی نمی شود و پایه ای ترین دروس در این رشته به جز شیمی، ریاضی و فیزیک می باشد.  اصلی ترین درس این رشته درس موازنه انرژی و مواد است که 4 واحدی است که نیازمند قدرت دانشجو در محاسبات ریاضی می باشد . از دروس دیگر می توان به پدیده های انتقال اشاره کرد که شامل انتقال مومنتوم (سیالات)، انتقال حرارت و انتقال جرم می شود. اکثر دروس در این رشته هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی یا ازمایشکاهی ارائه می شوند.

پروژه مهندسی شیمی

پروژه مهندسی شیمی

انجام پروژه مهندسی شیمی

انجام پروژه مهندسی شیمی در این رشته می تواند در دروس متفاوت  تعریف شود. برخی از نرم افزارهای کاربردی مربوط به مهندسی شیمی شامل موارد زیر می باشد :

 1. ASPEN
 2. HYSYS
 3. COMSOL
 4. Espresso ELN
 5. PRO II
 6. Accelrys Material Studio
 7. ChemCAD
 8. Umberto NXT CO2
 9. ChemBioOffice Ultra
 10. IRPal
 11. Matlab
 12. Fluent

یادگیری این نرم افزارها تاثیر مثبتی در آینده یک مهندس شیمی هم برای یافتن شغل و هم برای ادامه تحصیل به همراه دارد. برخی از نرم افزارهای پرکابرد مانند HYSYS  و Matlab معمولا در کارگاههایی در دوران کارشناسی به دانشجویان آموزش داده می شوند و در کارشناسی ارشد پروژه هایی با این نرم افزارها تعریف می گردد.

انجام پروژه

انجام پروژه

خدمات شریف پروژه

شریف پروژه مفتخر است که اعلام کند با استخدام کادری مجرب قادر به انجام پروژه های دانشجویی شما چه  تحقیقاتی و چه نرم افزاری می باشد.

بالا